Oleje Texaco Havoline w Petrobaza sklep Wrocław

Texaco w Polsce

W Polsce Texaco rozpoczęło działalność w 1992 roku, została wtedy utworzona firma Texaco Marketing Poland, która jako pierwsza rozpoczęła dystrybucję produktów smarnych i płynów eksploatacyjnych Texaco, lansując przede wszystkim na rynku polskim rodzinę olejów samochodowych – Havoline.

W 1994 roku utworzona została firma Texaco Polska Sp. z o.o. ze 100% kapitałem własnym koncernu, oprócz dystrybucji olejów, smarów i płynów eksploatacyjnych – spółka rozpoczęła tworzenie sieci stacji paliw. W sierpniu 1997 spółka macierzysta Texaco Polska – Texaco Overseas Holding Inc. przejęła na terenie Polski spółkę Amoco Petroleum Products Poland. Pod koniec 1997 roku uruchomiono dodatkowo 11 stacji benzynowych przejętych od Amoco. W 1998 roku w ramach programu dealerskiego przyłączono do sieci kolejne trzy stacje.

 

W 1999 roku amerykańskie kierownictwo koncernu podjęło decyzję, powodowaną przekonaniem o monopolizacji rynku paliwowego w Polsce, o wycofaniu się Texaco z rynku detalicznej sprzedaży paliw, a co za tym idzie zawieszono dalszy rozwój stacji benzynowych.

 

PRZYSZŁOŚĆ TEXACO W POLSCE

Texaco Lubricants Polska nowa spółka powstała w grudniu 1999 roku. Spółka kontynuuje przejętą od Texaco Polska działalność olejową – rozszerzając istniejącą już sieć dystrybucji olejów, smarów motoryzacyjnych oraz przemysłowych a także płynów eksploatacyjnych.

 

10 października 2001 roku Texaco Lubricants Polska Sp. z o.o stała się częścią Chevron Corporation – prawdziwie globalnego, zintegrowanego koncernu energetycznego zatrudniającego 53 000 pracowników, działającego w 180 krajach świata, z rezerwami ropy w wysokości 8,5 miliarda baryłek, posiadającego 25 000 stacji paliwowych, z możliwościami produkcyjnymi przekraczającymi 2 miliony baryłek dziennie i ze sprzedażą paliw i innych produktów na poziomie 3,5 miliona baryłek dziennie.

 

Chevron Corp. zamierza umocnić swoją pozycję globalnego koncernu energetycznego najbardziej docenianego ze względu na pracowników, współpracę z partnerami i osiągane wyniki . Będziemy mieli lepsze możliwości rozwoju, większą siłę finansową jak również szerszą paletę dostępnych technologii – zarówno w zakresie konwencjonalnych jak i niekonwencjonalnych źródeł energii – połączoną wiedzę, doświadczenia i ‚know-how’. Dobra współpraca z lokalnymi społecznościami oraz firmami działającymi na lokalnych rynkach będzie nadal ważnym elementem działań koncernu. W naszych przedsięwzięciach nadal duży nacisk będzie kładziony na bezpieczeństwo i ochronę środowiska.

 

Działalność koncernu w Polsce będzie kontynuowana przez Chevron Polska Sp. z o.o. Zmieni się jedynie 100 – procentowy udziałowiec spółki z Texaco Global Product na Chevron Corp. Nie ulegnie zmianie profil działalności naszej spółki. Pozostają w mocy wszystkie kontakty i umowy handlowe oraz produkcyjne. Naszą macierzystą korporacją będzie spółka akcyjna Chevron utworzona w wyniku fuzji dwóch światowych gigantów naftowych. Mamy uzasadnione podstawy, aby w nowym, jeszcze lepszym świetle widzieć przyszłość Chevron Polska. Wizję tę opieramy na potędze finansowej, technologicznej i organizacyjnej nowego udziałowca. Będziemy kontynuować rozwój naszej Firmy aby jeszcze lepiej służyć naszym klientom, umacniać pozycję naszych dystrybutorów i wszystkich firm oraz ludzi stanowiących Rodzinę Chevron w Polsce.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress